کد: 93                                       تاریخ انتشار: 95/11/28

صفحه نخست » مجله اینترنتی

 

خطای پزشكی؛ كُلیه بیمار سهواً از بدنش خارج شد!

دختر جوانی كه برای خارج كردن كیستی در شكمش به یكی از متخصصان زنان و زایمان اصفهان مراجعه كرد، وقتی به هوش آمد متوجه شد كه این پزشك به اشتباه تنها كلیه او را از بدنش خارج كرده است.
باشگاه خبرنگاران جوان: دختر جوانی كه برای خارج كردن كیستی در شكمش به یكی از متخصصان زنان و زایمان اصفهان مراجعه كرد، وقتی به هوش آمد متوجه شد كه این پزشك به اشتباه تنها كلیه او را از بدنش خارج كرده است.

وكیل بیمار اصفهانی، شعله ممتازی كه پیگیر پرونده موكلش به علت عمل جراحی اشتباه است، گفت: موكل من دختر جوانی است كه برای خارج كردن كیستی در شكم به یكی از متخصصان زنان و زایمان اصفهان مراجعه و این پزشك كلیه را با كیست اشتباه گرفته و تنها كلیه او را كه در قسمت لگن بدنش بوده، خارج می‌كند.
 
در ارتباط با این موضوع از طریق معاونت درمان در حال پیگیری هستیم. البته عنوان شده كه پزشك دیگری نیز به كمك این پزشك آمده و او كلیه را خارج كرده كه این موضوع در دست بررسی است.
 
حالا با توجه به این كه این بیمار تنها یك كلیه داشته است، باید برای ادامه حیات دیالیز شود. این خطای فاحش پزشكی در شرایطی از سوی وكیل این بیمار اعلام شده است كه هنوز هیچ یك از مسوولان وزارت بهداشت و درمان و علوم پزشكی اصفهان به این خبر واكنش نشان نداده‌اند.