تبلیغات
ولوو با کامیون 2400 اسب بخاری رکورد می‌زند   

کد: 17                                       تاریخ انتشار: 95/05/30

صفحه نخست » مجله اینترنتی

 

ولوو با کامیون 2400 اسب بخاری رکورد می‌زند

ولوو به تازگی کامیون ۲۴۰۰ اسب بخاری با نام شوالیه‌ی فلزی به تولید رسانده است. این خودرو تنهای برای یک هدف توسعه یافته است؛ شکستن رکورد‌های سرعت.
zoomit.ir - محمد حسین جعفری: ولوو به تازگی کامیون ۲۴۰۰ اسب بخاری با نام شوالیه‌ی فلزی به تولید رسانده است. این خودرو تنهای برای یک هدف توسعه یافته است؛ شکستن رکورد‌های سرعت.
 
  ولوو با کامیون ۲۴۰۰ اسب بخاری رکورد می‌زند

جدید‌ترین کامیون ولوو با نام شوالیه‌ی فلزی (Iron Knight) معرفی شد. این کامیون از مدل FH معمولی با پیشرانه‌ی D13 توسعه یافته است. اما ولوو با استفاده از چهار توربوشارژر جدید به همراه اینترکولر، توان پیشرانه‌ی توربودیزل این کامیون را به میزان فوق‌العاده ۳۴۰۰ اسب بخار رسانده است. شوالیه‌ی فلزی همچنین دارای گشتاور خارق‌العاده ۴۴۲۵ نیوتن‌متر است. این میزان از توان از طریق کلاچ تقویت شده و از همه جالب‌تر، جعبه‌دنده‌ی استوک خود کامیون، به چرخ‌های عقب انتقال می‌یابد.

 ولوو با کامیون ۲۴۰۰ اسب بخاری رکورد می‌زند

علاوه بر افزایش توان، ولوو تلاش زیادی برای کاهش وزن خودرو انجام داده است تا به بهترین نسبت توان به وزن ممکن دست یابد. کابین این کامیون به طور کامل از فایبرگلس ساخته شده است. مهندسان ولوو همچنین با حذف تجهیزات اضافی، وزن کامیون را بیش از پیش کاهش داده‌اند.

شوالیه‌ی فلزی در بخش بدنه‌ی خود شاهد بهبود‌های زیادی بوده است که می‌توان به بسته‌ی آیرودینامیکی جدید با ظاهری تهاجمی اشاره کرد. البته برای اطلاع بیشتر از جزئیات این کامیون باید تا زمان معرفی رسمی آن توسط ولوو به انتظار نشست.

شکستن رکورد‌های سرعت کامیون امری بسیار دشوار است. با این حال ولوو نشان داده که علم و توان کافی برای این امر را دارد. این شرکت پیش از این نیز تجربه‌ی شکستن رکورد‌های مختلف جهانی را با کامیون‌های خود در کارنامه دارد. کلاس نیلسون، مدیر بخش کامیون‌های ولوو در این خصوص گفت: «هدف ما از تولید غول آهنی، رسیدن به راه‌حل‌های تکنیکی و طراحی جدیدی است تا در آینده از آن‌ها در خودروهای تولیدی خود بهره بگیریم.»

 ولوو با کامیون ۲۴۰۰ اسب بخاری رکورد می‌زند

کامیون قدرتمند شوالیه‌ی آهنی چهار روز دیگر رکورد‌های سرعت جهان در بخش کامیون‌ها را می‌شکند.

منبع: zoomit.ir