کد: 115                                       تاریخ انتشار: 96/02/02

صفحه نخست » مجله اینترنتی

 

هلالی: برانکو خوب با بازیکن سالاری مبارزه کرد

پیشکسوت پرسپولیس باتاکید بر اینکه برانکو عالی کار کرده و ضمن قهرمانی با بازیکن سالاری هم مقابله کرده گفت: برخی با هانی نوروزی کوتاهی هایشان را جبران می کنند.
خبرگزاری مهر: اسماعیل هلالی پیشکسوت باشگاه پرسپولیس در مورد قهرمانی این تیم در لیگ برتر گفت: از موقعی که آقای ایوانکوویچ به پرسپولیس آمد کارها خوب و درست جلو رفت. این تصمیم بسیار خوبی بود که به دنبال مربی کارنامه دار بروند و پس از ابقای مدیریت هم به ثبات در این تیم کمک کرد تا اهداف مربی و مدیر به درستی پیاده شود.

برانکو انتخاب خوبی بود
 
هلالی در ادامه افزود: یک انتخاب خوب می تواند اثری بزرگ داشته باشد، اما در یک باشگاه تنها یک پست به نام مربیگری وجود ندارد بلکه پست های دیگری هم در باشگاه است که اگر همه آنها یکی مثل برانکو داشته باشند مشخص می شود که تیم تا کجا می تواند بالا و بالاتر برود.

وی در ادامه تاکید کرد: اوایل کار برانکو مشکلاتی وجود داشت اما چون تصمیم درست بود تماشاگران حمایت کردند. حتی در ابتدای کار برخی بازیکنان که روی دست باشگاه های دیگر آمده بودند به این تیم آمدند که منجر به انتقاداتی علیه باشگاه پرسپولیس شد. من اسم بازیکن نمی برم اما بازیکنی بود که با باشگاه دیگری قرارداد داشت اما آن باشگاه می گفت ما این بازیکن را نمی خواهیم و به پرسپولیس برود بهتر است!

علی پروین بازیکن سالاری را نمی پذیرفت
 
پیشکسوت باشگاه پرسپولیس در مورد رفتار ایوانکوویچ گفت: زمان ما بازیکن سالاری اصلا وجود نداشت، یک علی آقا پروین بود و دیگران حرفی نمی زدند اما در دهه های اخیر بازیکن سالاری واقعا بیداد می کرد و خیلی از این مربیان به این بازیکنان کولی می دادند و همین موضوع کار را خراب می کرد. شما برخورد برانکو با رامین رضاییان را ببینید؛ او بدون سر و صدا کارش را پیش برد و به سرانجام رساند.

هلالی در مورد سطح کیفی لیگ برتر گفت: من انتظار داشتم باشگاه های دیگر هم امسال با توجه به تغییراتی که انجام داده بودند دوشادوش پرسپولیس جلو بیایند و رقابت جذاب تر شود اما چنین نشد و باشگاه های دیگر امسال ضعیف بودند و به نوعی قهرمانی پرسپولیس لوث شد. البته در کل فقط پرسپولیس شایسته قهرمانی بود اما به دلیل فاصله دیگر باشگاه ها با این تیم قهرمانی آن جذابیت همیشگی را نداشت.

به جای جام دادن بدهی به هانی را بدهند
 
وی در مورد اتفاقاتی که پیرامون هانی نوروزی در جشن قهرمانی افتاد، گفت: هانی درست مثل برادر خودم است اما من یک سوال دارم چرا باید او را درگیر این ماجراها کنیم و وی را به استادیوم آزادی ببریم و مثلا بخواهیم جام را به او بدهیم؟ پدر هانی کاپیتان و عزیز پرسپولیس بود اما اینکه هر روز این بچه را درگیر اینگونه اتفاقات کنیم هم برای او خوب نیست و هم برای پرسپولیس.

یکسری آدم متاسفانه از قبل او و اتفاقی که رخ داده سعی دارند خودشان را مطرح کنند و به جایی برسند در حالی که ما می توانیم برای هانی کارهای بهتری انجام دهیم مثلا اگر از قرارداد او با پرسپولیس چیزی مانده تمام و کمال پرداخت کنیم یا اینکه مراقب درس و مدرسه و آینده اش باشیم آن هم بدون اینکه کسی متوجه شود، وگرنه کجای دنیا به فرزند بازیکن پیشین قول می دهند که او را به استادیوم ببرند و جام را به وی بدهند. این کارها زشت است، برخی دو سال کمبودهایی را که در حق این بچه گذاشته اند می خواهند با یک حرکت نمادین که به درد هانی هم نمی خورد جبران کنند.

پیشکسوت باشگاه پرسپولیس در ادامه تاکید کرد: باید برویم ببینیم اگر هانی استعداد خوبی دارد از او هادی نوروزی دیگری بسازیم اما ما بچه را به استادیوم می آوریم و با آن اتفاقات عجیب، او پیش خودش غصه می خورد و می گوید اگر پدرم بود من هم الان وسط زمین بودم. من نمی دانم چه کسی چنین قولی به هانی داد، فقط می دانم بازیکنان گفته بودند قهرمانی را به روح هادی نوروزی عزیز تقدیم می کنیم و به نظرم می شد جام قهرمانی را کل تیم به سر مزار هادی ببرند و در کنار خانواده اش این قهرمانی را با وی جشن بگیرند. اگر بخواهیم چنین کارهایی انجام دهیم هیچ متر و معیاری وجود ندارد مثلا پسر آقای همایون بهزادی یا پسر آقای حسین کلانی فردا بیایند و ادعا کنند که آنها هستند که باید جام را بالای سر ببرند.

بچه دو ماهه را چگونه به ورزشگاه آورده بودند؟
 
هلالی در پایان پیرامون اینکه برخی بازیکنان بچه هایشان را به جشن قهرمانی بردند، گفت: حرکت قشنگی بود اما من متوجه نشدم آن بچه دو ماهه شیرخوار را چطور به استادیوم آورده بودند و چطور تا پایان جشن قهرمانی او را در استادیوم نگه داشتند اگر می بینید رئال مادرید یا بارسلونا چنین می کنند دلیلش این است که مثلا همسر راموس در جایگاه نشسته و از بچه مراقبت می کند و به او غذا و آب می دهد تا پایان بازی. این برایم سوال بود که برخی از بچه ها چگونه این همه مدت دوام آوردند. به هر حال فکر می کنم همیشه باید جانب اعتدال را در موارد این چنینی رعایت کرد.